Insener tuleb füüsikaklassi
Värskes Inseneerias saab lugeda Noored Kooli 5. lennu osaleja Reeno Reederi lugu füüsika õpetamist ja programmiga liitumisest.
Teadusliku maailmavaate esindajana on insenerihariduse kvaliteet mulle väga südamelähedane, mistõttu panin siia kirja mõned mõtted, olles esimest aastat Keila Kooli füüsikaõpetaja, kuid töötanud eelnevad üheksa aastat tarkvarainsenerina teadus- ja arendusettevõttes Cybernetica.
Reeno Reeder,
Noored Kooli 5. lennus osaleja, füüsikaõpetaja Keila Koolis
Ma ei ole traditsiooniline kooliõpetaja, kes on valinud selle tee mõttega elus pedagoogilist karjääri teha. Liitusin 2011. aasta alguses Noored Kooli liidriprogrammiga, mis valib 150–200 kandideeriva ülikoolilõpetaja seast välja 10–25 noort ning saadab nad kaheks aastaks mõnda Eestimaa kooli õpetama. Programmi üks eesmärke on kasvatada erineva erialase taustaga haridusteadlikke kodanikke, kes koolikogemusest ka ise kasu saavad.
Mõte liidriprogrammist tundus minu jaoks hea võimalus pärast magistrikraadi omandamist (TTÜ elektroonika ja biomeditsiinitehnika erialal) avardada oma tulevikuvõimalusi ka suhtlemis- ja enesekehtestamise oskuste osas.
Seda oskust üldjuhul üheski ülikoolis ei õpi.
Loe lugu edasi värskest Inseneeriast.